W Skrzynnie młody bocian wypadł z gniazda. Szybko do niego wrócił, dzięki interwencji strażaków.
A rzecz działa się w środę, 18 czerwca. Ok. godz. 18:50 został uruchomiony alarm. Zaraz po zawyciu syreny, na miejscu zdarzenia, niedaleko Domu Pomocy Społecznej pojawili się strażacy.
- Po przybyciu do remizy pojawiła się informacja, że zdarzenie dotyczy zabezpieczenia młodego bociana, który wypadł z gniazda - relacjonuje druh Piotr Pawlak z OSP w Skrzynnie, biorący udział w akcji.
Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili, że nie mogą samodzielnie umieścić ptaka w gnieździe.
- Wezwaliśmy pogotowie energetyczne oraz drabinę z PSP Wieluń. Po ich przyjeździe, pracownicy energetyki wyłączyli prąd, co umożliwiło bezpieczne umieszczenie ptaka z powrotem w gnieździe - podsumowuje Pawlak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze