Gmina Kiełczygłów wybrała już wykonawcę na termomodernizację ośrodka zdrowia. Przed rozstrzygnięciem przetargu oferenci wystosowali zapytania o bardziej szczegółowe elementy planowanej inwestycji.
Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Kiełczygłów otrzymała 500 tys. zł. Połowę środków z tej puli przeznaczyła na wyczekiwany remont zewnętrzny Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Budynek przy ul. Tysiąclecia w Kiełczygłowie ma zostać w końcu docieplony i finalnie prezentować się w nowoczesnych kolorach szarości i bieli.
- Każdy kto przejeżdża obok ośrodka może zauważyć niedbałości związane z elewacją, tj. m.in. odchodzące płaty farby od ścian – przyznawał już wcześniej na łamach „Kulis…” Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.
- Ośrodek nie był remontowany kompleksowo chyba nigdy i teraz też nie będą to kompleksowe prace, ale to kluczowe zadanie, związane ze zmianą wyglądu zewnętrznego, zostanie wykonane. Oczekiwanie ze strony społeczeństwa było już od wielu lat.
Termin składania ofert na wykonanie tej inwestycji minął 21 kwietnia o godz. 10:00. Do przetargu przystąpiło siedem firm. Najdroższą propozycję, opiewającą na kwotę 470 tys. zł, złożyło przedsiębiorstwo z Działoszyna. Najkorzystniejszą, a jednocześnie najtańszą ofertę złożył SAF-BUD z Sieradza, który zrealizuje zadanie za 243 tys. 142 zł.
- Jestem zadowolony z przetargu i mam nadzieję, że prace zostaną zrealizowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami – podkreśla włodarz.
- Najważniejsza jest teraz termomodernizacja, ale chcemy zmodernizować też schody, by jakoś to razem skomponować. Zastanawiamy się jeszcze jak to zrobić i skąd pozyskać środki na ten cel. W tej chwili wymieniamy tzw. piwniczne okna z tego względu, żeby w trakcie docieplenia budynku były już wszystkie okna plastikowe i nie niszczyć później nowej elewacji. Nasi pracownicy wykonują wymianę okien, która uwzględniona jest w kosztach tej inwestycji.
Jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu do urzędu gminu wpłynęły zapytania od możliwych wykonawców w sprawie szczegółowych elementów realizacji zadania, nieuwzględnionych w ogłoszonym zamówieniu. Oferenci dopytywali o klasę odporności drzwi przeciwpożarowych, parametry preferowanego styropianu do dociepleń, odnawianie schodów, balkonów czy kolorystykę obróbek blacharskich.
- Pytania się pojawiły, bo firmy zazwyczaj chcą mieć pełną wiedzę co do być może szczegółów, które ich interesowały i, by móc przystąpić do przetargu – uważa Mielczarek.
- Trudno mi się wypowiedzieć, czy te informacje powinny być zawarte w zamówieniu, bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Tak czy inaczej odpowiedzieliśmy i sprawa, jeśli chodzi o tą informacje zwrotną do firm jest wyjaśniona. Pani sołtys zadała też jakieś pytanie odnośnie termomodernizacji, a poza tym nie było jakiegoś zainteresowania szczegółowego, co do zakresu działań i formy tej inwestycji.
W ogłoszeniu o wyniku postępowania przetargowego czytamy, że zakres zamówienia obejmuje m.in., oprócz rozstawienia rusztowań oraz wszelkich zabezpieczeń, zmycie mechaniczne podłoża i dwukrotne gruntowanie podłoża na długości ok. 1295 m2, ocieplenie ścian płytami styropianowymi grubości 10 cm, wyprawą tynkarską silikonową na długości ok. 1148 m2 oraz przerobienie instalacji odgromowej. Planowane roboty nie uwzględniają kominów, które wcześniej zostały wykonane i nie wymagają obecnie modernizacji.
- Elewacja to jest podstawa to, co teraz chcemy wykonać. W tym tygodniu najprawdopodobniej ruszą pierwsze prace związane z zamontowaniem rusztowań, stelaży – kończy wójt.
Termin zakończenia robót przewidywany jest do 31 lipca br.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze