Na łódzkim targowisku policjanci zabezpieczyli kontrabandę. W sumie przejęto m.in. blisko dwa tysiące paczek papierosów oraz trzy litry alkoholu. Straty z tytułu podatku wyceniono na ponad 70 tys. zł.
W weekend, podczas działań kontrolnych Służby Celno-Skarbowej szmuglerzy porzucili nielegalny towar między straganami na Rynku Bałuckim. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam: ponad 1100 paczek papierosów, niemal 10 kg tytoniu i 3 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy.
Kolejną kontrabandę Służba Celno-Skarbowa znalazła na Polesiu w taksówce 29-latka, który w bagażniku przewoził spakowane w torbie podróżnej blisko 900 paczek papierosów i 20 szt. e-papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.
- Gdyby kontrabanda znaleziona na Bałutach i Polesiu trafiła do nielegalnego obrotu, uszczuplenia w podatku akcyzowym wyniosłyby niemal 73,5 tysięcy złotych - informuje podkom. Beata Bińczyk, oficer prasowa Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze