Kolejna ważna inwestycja w Działoszynie właśnie się zakończyła. Na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Mickiewicza i Dmowskiego jest nowe rondo, a przejścia dla pieszych na Piłsudskiego zyskały lepsze oświetlenie. Dzięki tej inwestycji na drodze krajowej 42 w Działoszynie ma być znacznie bezpieczniej.
Budowa nowego ronda w Działoszynie zakończyła się zgodnie z planem. W ramach inwestycji, o wartości blisko 4 milionów złotych, doświetlono także przejścia dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego, od Ogrodowej do Wojska Polskiego, zmodernizowano odcinek drogi krajowej 42 oraz wloty dróg bocznych, utworzono nowe chodniki, system odwodnienia i zatoczkę parkingową.
Skrzyżowanie ulic: Piłsudskiego, Dmowskiego i Mickiewicza w Działoszynie było do tej pory dość niebezpiecznym punktem na DK 42. Zdarzało się tu sporo wypadków i kolizji, a brak odpowiedniego oświetlenia sprawiał też duże zagrożenie dla pieszych. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców władze gminy podjęły decyzję o przebudowie istniejącego skrzyżowania na rondo, co ma usprawnić ruch na drodze i zmniejszyć ryzyko wypadków.
- To duża, znacząca i bardzo potrzebna inwestycja w naszym mieście. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do licznych wypadków i kolizji, także z udziałem pieszych. Teraz jest porządnie oświetlone rondo. Inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo na tej drodze – akcentuje burmistrz Działoszyna Rafał Drab.
Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie z Polskiego Ładu. Całkowity koszt inwestycji to 3 mln 971 tys. 815 zł. Dofinansowanie wyniosło 3 mln 688 tys. 300 zł. Wykonawcą zadania była firma HUCZ z Boronowa, realizująca prace w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kiedy będą działać światła ?
Jakie dobrze oświetlone ? Dobrze oświetlone to jest na Starym rynku.
Kiedy będą działać światła ?
Jakie dobrze oświetlone ? Dobrze oświetlone to jest na Starym rynku.