23 lipca szeregi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie zasilił nowy funkcjonariusz – strażak Marek Keller. Podczas uroczystej zbiórki złożył rotę ślubowania na ręce Komendanta Powiatowego, bryg. Konrada Ujmy.
23 lipca, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której nowy funkcjonariusz – strażak Marek Keller – oficjalnie rozpoczął służbę w jednostce.
Dla Marka Kellera służba w straży pożarnej to coś więcej niż tylko zawód.
- Do wyboru zawodu strażaka skłoniła mnie chęć pomagania innym, poczucie misji i adrenalina. Dla wielu osób służba w straży pożarnej to spełnienie marzeń z dzieciństwa – podkreśla nowy funkcjonariusz KP PSP Pajęczno.
Podczas ceremonii z udziałem kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy KP PSP Pajęczno, Marek Keller złożył uroczyste ślubowanie na ręce Komendanta Powiatowego, bryg. Konrada Ujmy. Rota ślubowania, składana przez każdego strażaka rozpoczynającego służbę, podkreśla gotowość do niesienia pomocy, poświęcenie i oddanie służbie społeczeństwu.
Jak podkreśla Marek Keller, ślubowanie było dla niego bardzo ważnym momentem: - Podczas składania ślubowania czułem ogromną dumę, wzruszenie, ale też poczucie odpowiedzialności i gotowość do służby.
Druhowie z jednostki w Pajęcznie złożyli gratulacje nowemu strażakowi i życzyli mu powodzenia oraz bezpiecznej służby w strukturach PSP: - Bardzo się cieszymy i życzymy nowemu koledze wielu sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby.
Nowy druh z Pajęczna podchodzi do zawodu strażaka z dużym zaangażowaniem i jasno określonymi planami.
- Moje cele na przyszłość to podnoszenie swoich kwalifikacji, zdobywanie nowych umiejętności oraz udział w akcjach ratowniczych – podkreśla Keller.
Redakcja składa druhowi Markowi Kellerowi serdeczne gratulacje i życzy satysfakcji z pełnionej służby, bezpiecznych powrotów z akcji oraz wielu sukcesów zawodowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze