Reklama

Oddział ginekologiczno-położniczy w remoncie: Matki mają rodzić w lepszych warunkach

Mimo lęków, że zadanie zostanie zatrzymane, podpisano umowę i inwestycja przy przebudowie części szpitala, gdzie ma powstać nowy oddział ginekologiczno-położniczy rusza z kopyta. To krok milowy dla wieluńskiego szpitala i kolejny atut po nowoczesnym SOR-ze i przeniesieniu kardiologii inwazyjnej z Sieradza do Wielunia…

Matki mają rodzić w lepszych warunkach

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wieluniu w końcu doszło do podpisania umowy na przebudowę Oddziału Położniczo-Ginekologicznego wraz z Blokiem Porodowym oraz Oddziałem Neonatologicznym. Prace warte 20,7 miliona złotych, zostaną wykonane przez firmę z Częstochowy, która wcześniej realizowała w szpitalu budowę nowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele lokalnych władz, poseł Paweł Rychlik, wykonawcy oraz dyrekcji szpitala. Starosta wieluński Maciej Bryś, który wraz z wicestarostą Krzysztofem Dziubą reprezentował powiat, podkreślił, że inwestycja ma kluczowe znaczenie dla regionu.
 -Mam nadzieję, że nowy oddział będzie spełniał oczekiwania pacjentek. Po zakończeniu inwestycji będziemy mogli się pochwalić oddziałem nowoczesnym, bezpiecznym i przyjaznym dla pacjentek – mówił Maciej Bryś otwierając konferencję.
Starosta dodał również, że godnie z założeniami, przebudowa zakończy się w czerwcu 2026 roku.
Poseł Paweł Rychlik, który aktywnie wspierał pozyskanie środków na inwestycję, wspominał jak istotna była to decyzja, a także z jakimi wyzwaniami się wiązała.
- W ostatnich latach w wieluńskim szpitalu było sporo inwestycji, ale ten oddział ginekologiczny wymagał interwencji i czekał na środki finansowe. Szukaliśmy pomysłu na to, skąd pozyskać te środki. Skorzystaliśmy ze ścieżki do tej pory rzadko spotykanej, było to zapewnienia ministerstwa finansów o finansowaniu ze środków budżetu państwa. Do tej pory tylko kilka samorządów skorzystało z takiej możliwości – podkreślał parlamentarzysta z Wielunia. 
Radość z powierzenia inwestycji firmie Częstobud wyraził także Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.
- Cieszymy się na współpracę z wykonawcą, który jest już sprawdzony w pracy na terenie naszego szpitala – mówił wiceszef powiatu.
Dziuba zapewnił również, że mimo dużego zakresu inwestycji, ciągłość działania oddziałów zostanie zachowana.
- Inwestycja będzie wykonywana etapami, które pozwolą zachować ciągłość w funkcjonowaniu zarówno porodówki, jak i oddziałów – uspokajał pacjentki.
Optymizmem co do przyszłości wyrażał się także Daniel Bruzda, przedstawiciel wykonawcy.
- Bardzo się cieszę, że są pozytywne opinie na temat naszej poprzedniej inwestycji w wieluńskim szpitalu, chociaż była ona wykonywana w trudnych czasach. pandemia, wojna, wzrosty cen. Jeśli wtedy przebrnęliśmy dość płynnie przez inwestycję, to wierzę, że i teraz tak będzie – zapewniał.

Ważna inwestycja dla szpitala


Dyrektor szpitala Anna Freus zaznaczyła jak ważna jest ta inwestycja dla placówki, w której rocznie hospitalizowanych jest około 2,5 tysiąca pacjentek na oddziałach objętych modernizacją.
Przebudowa oddziału ginekologicznego i bloku porodowego to kolejny etap dynamicznego rozwoju wieluńskiego szpitala. Po nowoczesnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i przeniesieniu Kardiologii Inwazyjnej z Sieradza do Wielunia, nowy oddział będzie kolejnym krokiem, który ma uczynić placówkę bardziej przyjazną i funkcjonalną dla mieszkańców powiatu.

Reklama

Na zdjęciu: Przemysław Krężel, skarbnik Powiatu Wieluńskiego i Anna Freus w trakcie podpisywania umowy na budowę nowego oddziału.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości