Reklama

Oficjalne otwarcie nowego boiska w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach – nowa jakość aktywności fizycznej uczniów

1 kwietnia, Zespół Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach zyskał nowe boisko, które zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Oficjalne otwarcie boiska z udziałem władz gminy oraz zaproszonych gości to przełomowy moment w historii szkoły. Uczniowie już teraz mogą cieszyć się nowoczesnym obiektem sportowym.

1 kwietnia w Zespole Szkół Samorządowych (ZSS) im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach miało miejsce oficjalne otwarcie nowego boiska, na które uczniowie czekali z niecierpliwością. Zrealizowany projekt to efekt współpracy Gminy Pątnów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, który przyznał dotację w wysokości 265 tys. zł w ramach programu „Infrastruktura sportowa PLUS”. 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 423 tys. 822 zł, z czego część środków – 158 tys. 822 zł– pochodziła z budżetu gminy. Zrealizowane roboty zakończyły się w październiku 2024 roku.

Reklama

- Cieszymy się ogromnie, ponieważ do tej pory dzieci nie miały możliwości ćwiczenia na boisku, wykorzystywaliśmy tylko salę gimnastyczną. Jest to boisko na które dzieci, nauczyciele i rodzice bardzo długo czekali. Poza tym jesteśmy społecznością wiejską, więc to też jest miejsce gdzie dzieci mogą się spotkać po południu i spędzić razem czas, doskonalić umiejętności i rozwijać swoje pasje. Wszyscy się bardzo cieszymy - podkreśla Justyna Matuszczyk, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach.

Oficjalnego otwarcia poprzez strzelanie goli do bramki dokonali: wójt Gminy Pątnów Jacek Olczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Edward Kiedos, dyrektor szkoły Justyna Matuszczyk, ksiądz Tomasz Schabowicz – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzietrznikach, przewodnicząca rady rodziców w ZSS w Dzietrznikach Anna Krzemińska oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego Michał Panek.

Reklama

Po części oficjalnej uczniowie ZSS w Dzietrznikach zaprezentowali część artystyczną. Otwarcie boiska to moment, który na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dzięki nowemu obiektowi, zajęcia wychowania fizycznego będą bardziej atrakcyjne, a po południu uczniowie również będą mogli korzystać z boiska i spędzać czas z rówieśnikami.
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2025 15:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości