25 marca w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Praszce miały miejsce eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wykazali się wiedzą na temat ochrony przeciwpożarowej. Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować gminę na etapie powiatowym.
25 marca w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Praszce miały miejsce eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, organizowanego pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz zaangażowanie młodzieży w działalność prewencyjną. W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-IV, klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.
Konkurs był przeprowadzony przez komisję w składzie:
Jarosław Zalewski – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej,
Janusz Jarząb oraz Piotr Jarząbek – wiceprezesi Zarządu Głównego Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej (ZG OSP RP) w Praszce,
Teresa Łazik – sekretarz ZG OSP RP w Praszce.
Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:
Grupa I (klasy I-IV):
I miejsce: Marcin Młynarczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedmościu
II miejsce: Patryk Pieprzyca – Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedmościu
III miejsce: Franek Kowalski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedmościu
Grupa II (klasy V-VIII):
I miejsce: Karol Grygiel – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strojcu
II miejsce: Aleksander Światowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Praszce
III miejsce: Jan Banatkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Praszce
Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce: Julita Nowakowska – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce
II miejsce: Szymon Wicher – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Praszce, Sportowa 8
III miejsce: Jakub Krzykowiak – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce
Zwycięzcy eliminacji gminnych będą reprezentować gminę Praszka na etapie powiatowym konkursu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą na temat zasad ochrony przeciwpożarowej.
Na zakończenie, Włodzimierz Stochniałek, burmistrz Praszki, wręczył nagrody, które zostały ufundowane przez gminę Praszka. Organizatorzy konkursu podziękowali wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów oraz złożyli gratulacje laureatom i wszystkim uczestnikom.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze