W gminie Czastary wręczono medale z okazji Złotych i Diamentowych Godów. W sumie odznaczono 13 par małżeńskich.
Małżonków odznaczył wójt gminy, Dariusz Rejman, wręczając im medal w formie sześcioramiennej gwiazdy. Na jego rewersie wygrawerowano dwie srebrzyste róże.
W sumie wyróżniono 12 par małżeńskich, które obchodziły Złote Gody. Jubilaci to:
- Teresa i Józef Nowak
- Zofia i Stanisław Owczarek
- Alina i Andrzej Chałupka
- Dorota i Adam Matczak
- Krystyna i Andrzej Jędrzejak
- Zofia i Adam Kałuża
- Barbara i Józef Caban
- Mirosława i Mirosław Wierzbińcy
- Czesława i Bonifacy Machynia
- Stanisława i Hieronim Potomscy
- Grażyna i Adam Szymanek
- Maria i Karol Krowiccy
Na szczególne wyróżnienie zasługują Państwo Regina i Mieczysław Ciurys, którzy zawarli związek małżeński w 1965 roku, a obecnie świętowali Diamentowe Gody. Ze względów zdrowotnych nie wszystkie pary wzięły udział w uroczystości.
Po części oficjalnej wzniesiono toast za pomyślność jubilatów, odśpiewano sto lat, a następnie uczestnicy zasiedli do uroczystego obiadu. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Michał Jędryszek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze