Reklama

Pijany 19-latek na hulajnodze elektrycznej - mężczyzna został ukarany wysokim mandatem

19-latek jechał hulajnogą elektryczną i nie trzymał prawidłowego toru jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 marca br. na ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli. Policjanci zauważyli tam mężczyznę na hulajnodze elektrycznej, który nie trzymał toru jazdy. Zatrzymano go do kontroli. 

- 19-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł. Na miejsce przyjechała matka mężczyzny, której została przekazana hulajnoga - mówi mł. asp. Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. 

Policja przypomina, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 zł, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do 2,5 tys. zł. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości