19-latek jechał hulajnogą elektryczną i nie trzymał prawidłowego toru jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 marca br. na ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli. Policjanci zauważyli tam mężczyznę na hulajnodze elektrycznej, który nie trzymał toru jazdy. Zatrzymano go do kontroli.
- 19-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł. Na miejsce przyjechała matka mężczyzny, której została przekazana hulajnoga - mówi mł. asp. Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.
Policja przypomina, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 zł, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do 2,5 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze