Reklama

Pijany na elektrycznej hulajnodze - 23-latek dostał surowy mandat

23-latek jechał hulajnogą elektryczna mimo tego, że był pijany. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

Policjanci zauważyli, że mężczyzna, który porusza się hulajnogą elektryczną nie trzyma toru jazdy i ma problemy z równowagą. Do zdarzenia doszło na ul. Złotnickiego w Zduńskiej Woli. 

- Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek miał niespełna dwa promile alkoholu w organizmie - mówi mł. asp. Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem. Jest traktowane jak prowadzenie pojazdu i grozi surowymi karami. Od 0,2 do 0,5 promila mandat wynosi 1000 złotych, a powyżej 0,5 promila – 2500 złotych. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości