W poniedziałek, 24 lutego, około godz. 8.30, strażacy Powiatowej Straży Pożarnej w Wieluniu dostali zgłoszenie o ogromnej plamie oleju na odcinku drogi od Gaszyna do Mokrska.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano siedem jednostek straży pożarnej. Jednostki z OSP Ruda, OSP Mokrsko, OSP Ożarów, OSP Masłowice, OSP Wieluń i PSP Wieluń zabezpieczają ten odcinek drogi. Strażacy środkiem neutralizującym przywracają drogę do bezpiecznego ruchu dla aut Akcja potrwa jeszcze około godziny.
- Próbujemy tą śliskość jezdni za pomocą neutralizatora zniwelować, żeby było bezpiecznie na drodze – mówi brygadier Jacek Raducki, dowódca JRG w Wieluniu.
Przyczynę wycieku na jezdnię substancji ropopochodnej ustala Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze