Reklama

Plany utworzenia klasy managerskiej: nowe możliwości w II LO w Wieluniu

Od września w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu rusza klasa managerska. To nowa inicjatywa realizowana pod patronatem Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Program utworzenia nowej klasy zakłada wiele możliwości. Uczniowie będą mieli szansę między innymi rozwijać swoje umiejętności z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Lekcje prowadzić będą doświadczeni pracownicy banku, którzy przekażą wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną.

- Pracujemy nad autorskim programem nauki w takiej klasie. Chcemy wprowadzić przedmioty ekonomiczne, ale jeszcze zastanawiam, w jakiej formie zostaną wdrożone – mówi Renata Tatara, dyrektorka II LO w Wieluniu.

Jak podaje Tomasz Klimecki, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, dodatkowym atutem są tygodniowe praktyki w banku oraz wyjazd edukacyjny do Warszawy. Tam uczniowie odwiedzą Narodowy Bank Polski, Muzeum Pieniądza oraz Bankowości Spółdzielczej, a także Giełdę Papierów Wartościowych.

Reklama

Program utworzenia nietuzinkowego profilu w II LO zakłada także stworzenie nowoczesnej sali lekcyjnej, wyposażonej w sprzęt na miarę XXI wieku, a także mundurki z logotypem Banku dla każdego ucznia.

- Utworzenie takiej klasy zostanie pokryte z funduszy banku - relacjonuje Tomasz Klimecki.

- Nie mamy jeszcze kosztorysu, ponieważ szkoła musi określić potrzeby, na które my oczywiście odpowiemy. Wtedy zostanie również wytypowany wykonawca takiego zadania - dodaje.

Renata Tatara zaznacza, że umowa o współpracy między II LO w Wieluniu a Bankiem zostanie podpisana już 14 marca, podczas konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. 

Reklama

 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości