Od września w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu rusza klasa managerska. To nowa inicjatywa realizowana pod patronatem Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.
Program utworzenia nowej klasy zakłada wiele możliwości. Uczniowie będą mieli szansę między innymi rozwijać swoje umiejętności z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Lekcje prowadzić będą doświadczeni pracownicy banku, którzy przekażą wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną.
- Pracujemy nad autorskim programem nauki w takiej klasie. Chcemy wprowadzić przedmioty ekonomiczne, ale jeszcze zastanawiam, w jakiej formie zostaną wdrożone – mówi Renata Tatara, dyrektorka II LO w Wieluniu.
Jak podaje Tomasz Klimecki, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, dodatkowym atutem są tygodniowe praktyki w banku oraz wyjazd edukacyjny do Warszawy. Tam uczniowie odwiedzą Narodowy Bank Polski, Muzeum Pieniądza oraz Bankowości Spółdzielczej, a także Giełdę Papierów Wartościowych.
Program utworzenia nietuzinkowego profilu w II LO zakłada także stworzenie nowoczesnej sali lekcyjnej, wyposażonej w sprzęt na miarę XXI wieku, a także mundurki z logotypem Banku dla każdego ucznia.
- Utworzenie takiej klasy zostanie pokryte z funduszy banku - relacjonuje Tomasz Klimecki.
- Nie mamy jeszcze kosztorysu, ponieważ szkoła musi określić potrzeby, na które my oczywiście odpowiemy. Wtedy zostanie również wytypowany wykonawca takiego zadania - dodaje.
Renata Tatara zaznacza, że umowa o współpracy między II LO w Wieluniu a Bankiem zostanie podpisana już 14 marca, podczas konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze