Reklama

Policja zatrzymała złodziei samochodów - wpadli na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które były zamieszane w kradzież samochodów na terenie województwa łódzkiego. Dodatkowo w mieszkaniu podejrzanych znaleziono narkotyki. 

Policjanci otrzymali informację, że mężczyźni mający powiązania ze złodziejami samochodów, ukradli 17 sierpnia br. na terenie Łodzi samochód marki Opel Mokka o wartości ok. 86 tys. zł. Dzień później auto miało być przewiezione do hali garażowej na osiedlu Olechów w Łodzi. W nocy 18 sierpnia br. mundurowi zauważyli dwa pojazdy: volkswagena passata oraz opla mokkę, gdy wjeżdżali na teren jednej z posesji. Natychmiast przystąpiono do działań. Zatrzymano 38-letniego mężczyznę kierującego oplem, 39-letniego kierowcę volkswagena oraz 42-letnią pasażerkę. 

- Podczas przeszukania pojazdów, w samochodzie opel mokka zabezpieczyli między innymi urządzenie zagłuszające sygnał GPS i GSM podłączone do gniazda zasilającego oraz urządzenie służące do uruchamiania kradzionych pojazdów. Następnie funkcjonariusze przystąpili do przeszukań pomieszczeń zamieszkiwanych przez zatrzymanych - mówi kom. Edyta Machnik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Reklama

W mieszkaniach i pomieszczeniach należących do kierującego oplem mokka 38-letniego mężczyzny, zabezpieczono między innymi zagłuszarki, urządzenia służące do zapłonu silnika pojazdów wielu marek, dekodery kluczy, łamaki, tablice rejestracyjne różnych narodowości oraz marihuanę w ilości ponad 73 gramów. Narkotyki znaleziono również w mieszkaniu należącym do 42-letniej kobiety, która była pasażerką vw passata. Łącznie zabezpieczono u niej prawie 30 gramów różnych narkotyków.

Policjanci dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego - przy współpracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi - wytypowali również miejsca służące do przechowywania skradzionych pojazdów. W wyniku przeszukania tych miejsc policjanci ujawnili kolejne 40 gramów marihuany. Dodatkowo podczas sprawdzania terenu przyległego do jednego z tych rejonów, funkcjonariusze odnaleźli również skradziony 9 sierpnia br. pojazd marki Kia Sportage o wartości ponad 180 tysięcy złotych.

Reklama

Skradzione pojazdy, jak również auta, które mogły być wykorzystywane do czynów przestępczych, zostały zabezpieczone i odholowane na parking. Policjanci wykonali szczegółowe oględziny samochodów, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 38 i 39-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem do opla mokki. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymana kobieta również odpowie za posiadanie narkotyków. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków do trzech lat więzienia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefek lub Wandzia - niezalogowany 2025-08-29 11:45:26

    I co z tego jak dostaną z najniższej półki... . Stać ich na adwokatów, Stasiu jadący po kielichu na rowerze to je gratka dla policji i prokuratury - taki Stasiu zawsze dostanie najwyższy wymiar, jedno że nie stać go na adwokata, drugie nawet nie zdaje sobie sprawy że dla prokuratury jest większym wrogiem od tych opisanych w artykule.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości