W piątek, 20 czerwca przed godziną 14, doszło do pożaru w lesie w Lisowicach, w gminie Działoszyn. Paliło się poszycie leśne.
20 czerwca, o godzinie 13:47, dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie przyjął zgłoszenie o pożarze lasu w Lisowicach, w gminie Działoszyn.
Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym z JRG PSP Pajęczno, OSP Raciszyn, OSP Szczyty i OSP Kolonia Lisowice.
- Pożar objął poszycie leśne. Paliło się na obszarze ok. 1 ha – informuje dyżurny PSK PSP w Pajęcznie starszy sekcyjny Witold Cichoń.
Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Na miejscu zdarzenia czynności podjęli także policjanci z Działoszyna.
Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze