Ostatnia sesja, 31 marca, Rady Gminy Pątnów odbyła się w wyremontowanej sali konferencyjnej. Za modernizację pomieszczenia odpowiadali pracownicy fizyczni, zatrudnieni w urzędzie gminy.
Przez kilka ostatnich miesięcy radni gminy Pątnów obradowali w odnowionej, dwa lata temu, Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie. Od listopada trwał bowiem remont sali konferencyjnej im. W. Witosa w urzędzie gminy. Efekty wykonanych prac można było podziwiać podczas ostatniej sesji w czwartek, 31 marca.
- Osobiście bardzo podoba mi się ta sala, uczestniczyłem też aktywnie w przygotowaniu tego projektu razem z panią sekretarz, więc wiedziałem w jaką stronę remont ewoluuje – mówi Jacek Olczyk, wójt gminy Pątnów.
- Ważną rolę w aranżacji wnętrz odegrała też projektantka Beata Krekora (z Wielunia). Uważam, że efekt jest bardzo udany. Po drodze z pewnych rzeczy zrezygnowaliśmy, np. z wentylacji, uznaliśmy, że to rozwiązanie byłoby zbyt kosztowne i mało estetyczne, ale za to zdecydowaliśmy się na klimatyzację.
- W sali konferencyjnej zmieniliśmy dosłownie wszystko, została wymieniona podłoga, są nowe ściany, sufit, bo przypomnę, że budynek urzędu powstał w latach 80-tych, wymieniliśmy oświetlenie, zakupiliśmy nowe stoły, krzesła. Ze ścian zniknęła boazeria, mamy też nowy sprzęt multimedialny, rzutnik laserowy, sprzęt dla radnych, mikrofony, które mam nadzieję, że będą pomagały w zbieraniu głosu, a jednocześnie poprawią jakość podczas udostępniania pliku video oraz tworzeniu autotranskrypcji – wymienia włodarz.
Koszt remontu sali konferencyjnej wyniósł 110 tys. 400 zł. Kwota ta pokryła zakup materiałów budowlanych wraz z instalacjami eklektyczną, wentylacyjną i klimatyzacją, a także mebli, elementów dekoracyjnych oraz kwiatów. Wszystkie prace wykonała grupa remontowo-budowlana złożona z pracowników fizycznych, zatrudnionych w urzędzie gminy.
- Największe podziękowania należą się malarzom, elektrykowi, naszym pracownikom fizycznym, którzy, jak się okazuje, są do wszystkiego, potrafią też wyremontować salę konferencyjną. Przyłożyli się do tego zadania – przyznaje Olczyk.
- Dla budżetu gminy są to ogromne oszczędności. Kiedy w ubiegłym roku próbowaliśmy wycenić ten remont bez materiałów, wówczas już ceny zwaliły nas z nóg. Nie bylibyśmy w stanie wyasygnować kolejnych 100 tys. zł na wykonanie tej usługi. Zatem pracownicy gminni rozpoczęli prace w listopadzie ub. r. i zakończyli w połowie marca. Jestem im bardzo wdzięczny, oczywiście też pani sekretarz, która wspólnie z pracownikami ze swojego referatu nadzorowała całą inwestycję.
- Mam nadzieję, że sala będzie też spełniać oczekiwania mieszkańców, bo odbywają się tutaj zebrania wiejskie, konsultacje społeczne, więc jest to miejsce reprezentatywne. Jeśli tylko będzie taka potrzeba, w tej sali będą udzielane również śluby cywilne, bo obecnie remontujemy też mniejszą salę ślubów. Odnowiona sala konferencyjna utrzymana jest w stylu minimalistycznym, znajduje się kilka zielonych punktów, m.in. krzesła, aby nie było tak szaro-biało, sztandar mieści się w nowej gablocie, mamy rośliny, sala jest więc bardzo gustowna i mam nadzieję, że z takim odbiorem się też spotka – podsumowuje wójt.
- Sala jest bardzo pięknie wykonana przez naszych pracowników, funkcjonalnie, jeszcze nie mamy na tę chwilę laptopów, ale wkrótce będą – dodaje Grzegorz Pietrzyński, przewodniczący Rady Gminy Pątnów.
- Myślę, że wkroczyliśmy o 50 lat do przodu. Wszyscy radni wypowiadają się, że jest to opłacalna inwestycja, piękna, bo nie tylko będą się tutaj odbywać sesje, ale i spotkania, zebrania wiejskie, także społeczeństwo na pewno będzie zadowolone z nowej sali.
- Na dzisiejszą sesję mieliśmy trochę zaproszonych gości, radnych powiatowych, radnego sejmiku, ale niestety nie dotarli, jeszcze ich zaprosimy, bo jest się czym pochwalić. Sołtysi na pewno już będą na każdą sesję zapraszani, również media, bo tak się złożyło, że pandemia się skończyła i oddaliśmy nową salę – kończy przewodniczący.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze