22 czerwca w obecności rodziców i rodzeństwa zerówkowicze z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu, którzy od września wędrują do pierwszych klas, podczas oficjalnego apelu pożegnały się z placówką. Dzieci w trakcie występów udowodniły, że tutaj nauczyły się nie tylko czytać i pisać, ale także tańczyć i śpiewać. A rodzice po kryjomu ocierali łzy wzruszenia.
- Kończycie swój pierwszy etap edukacji, wkraczając w życie szkoły, pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi – mówiły swoim podopiecznym przedszkolanki.
- Waszej dalszej edukacji dalej towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie z nawet z małych sukcesów - namawiały nauczycielki.
Wraz z 6-latkami z przedszkolem żegnała się też przewodnicząca rady rodziców, Edyta Majchrowska, której najmłodszy syn idzie do I Klasy, wcześniej placówkę opuściła dwójka jej starszych dzieci. Majchrowska dziękowała za dekadę wspólnej pracy dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Zwróciła się też do maluchów.
- Te lata minęły tak szybko, teraz wydaje się, że to była krótka chwila i ja chciałabym wam życzyć, abyście nigdy nie zapomnieli chwili tu spędzonych, aby w waszej pamięci pozostały wspólne wycieczki, wyjścia i zabawy, wspólne śpiewanie piosenek i zabawy w berka, ale najbardziej życzę wam, aby w waszych sercach na zawsze zostały wasze panie, koleżanki i koledzy, aby pozostały w was te uśmiechy i abyście nigdy o niech nie zapomnieli – mówiła odchodząca przewodnicząca, życząc dzieciom pewności siebie, otwartości i radości.
Podczas uroczystości dzieci dziękowały pracownikom przedszkola za ich trud symbolicznymi bukietami kwiatów. Rodzice zdecydowali o tym, że podarki będą skromniejsze, a kwota ze składki w wysokości 1,1 tys. zł zostanie przekazana na wsparcie zbiórki chorującej na nowotwór Emilii Konadorow.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze