Reklama

Remont na 60-lecie budynku

Rozpoczęła się już termomodernizacja przedszkola w Grębieniu. Do realizacji zadania zgłosiło się aż 13 wykonawców, a ostatecznie przetarg wygrała firma z Sieradza.

- Mocno ruszyły prace termomodernizacyjne, docieplone są już fundamenty, w części dwie ściany - informuje Jacek Olczyk, wójt gminy Pątnów.
- Z częścią prac firma czekała do zakończenia roku szkolnego, aby można było też od strony wejścia wykonywać docieplenia fundamentów. Postanowiliśmy również dołożyć kilka kamer, aby chronić budynek i bezpieczeństwo obecnych tam przedszkolaków. 
W ramach robót w Publicznym Przedszkolu w Grębieniu uwzględnione są wymiana stolarki okiennej, drzwiowej (pojawią się trzy nowe pary drzwi), wspomniane ocieplenie ścian, stropu i fundamentów, wykonanie nowej instalacji odgromowej, obróbki blacharskie, wymiana rynien i nowa elewacja. Do wykonania tej inwestycji ofertę złożyło aż 13 wykonawców. Włodarz podkreśla, że to chyba rekord ilości zgłoszeń w przetargach ostatnich lat. Pięć firm nie spełniło jednak wymogów formalnych, a najkorzystniej wypadło przedsiębiorstwo budowlane Dekarz Piotr Korpa. 
- Pomiędzy kolejnymi ofertami było kilkanaście tysięcy różnicy, a te najdroższe sięgały już prawie około pół miliona złotych. Ta najniższa mieściła się w naszym budżecie, więc cieszymy się bardzo, bo nie trzeba wygospodarowywać dodatkowych środków do inwestycji – przyznaje Olczyk.
Gmina Pątnów otrzymała 500 tys. zł z funduszu covidowego na termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej: w Załęczu Wielkim, Grębieniu i w Popowicach. Obiekty przedszkolne w pozostałych miejscowościach zostaną docieplone w przyszłym roku. 
Po przetargu zadanie w Grębieniu kosztuje 296 tys. 838 zł brutto, z czego 55 proc. będzie pochodziło z pozyskanych funduszy z budżetu państwa. Termin zakończenia prac wyznaczono do końca września, ale plan jest by jak najwięcej robót wykonać przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 
- Ciekawostką jest, że ten budynek w tym roku ma swoje 60-lecie, był oddany do użytkowania w rozpoczynającym się roku szkolnym w 1961 r. a ostatni taki lifting części pomieszczeń i wymiana okien miała miejsce 21 lat temu – zdradza wójt. 
W ubiegłym roku udało się odświeżyć wnętrze sal, m.in. zakupiono nowe meble i modernizację przeszedł też plac zabaw. Wcześniej w dawnej szkole podstawowej w Grębieniu funkcjonował punkt przedszkolny, a od 1 września 2020 r. działa przedszkole. W minionym już roku szkolnym uczęszczało do niego 20 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości