Strażacy z OSP w Białej interweniowali w nocy z poniedziałku na wtorek (11-12 grudnia) przy połamanym drzewie. Pozornie prosta interwencja była okazją do przeprowadzenia strażackiego chrztu dla dwóch nowych członków jednostki.
Do zdarzenia doszło 12 grudnia po godz. 1. Strażacy otrzymali informację o powalonym na jezdnię drzewie. Pierwotnie miało ono leżeć w Lgocie, po dojechaniu na miejsce okazało się, że jest to już ul. Św. Rocha w Częstochowie i jest to odcinek drogi krajowej nr 43. Strażacy szybko usunęli drzewo i w zasadzie mogli już kończyć swoją interwencję...
... ale tego nie zrobili, bo formalności i tradycji musiało stać się zadość. W trakcie tej interwencji po raz pierwszy strażackiego rzemiosła spróbowało dwóch druhów - Wiktor oraz Konrad. Na zakończenie musieli przejść strażacki chrzest, polegający na polaniu wodą. Przemoknięci, ale szczęśliwi wrócili do bazy, a po takim przywitaniu na pewno woda nie będzie im już straszna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze