Reklama

Strażacka tradycja podtrzymana - dwóch druhów przeszło chrzest!

Strażacy z OSP w Białej interweniowali w nocy z poniedziałku na wtorek (11-12 grudnia) przy połamanym drzewie. Pozornie prosta interwencja była okazją do przeprowadzenia strażackiego chrztu dla dwóch nowych członków jednostki. 

Do zdarzenia doszło 12 grudnia po godz. 1. Strażacy otrzymali informację o powalonym na jezdnię drzewie. Pierwotnie miało ono leżeć w Lgocie, po dojechaniu na miejsce okazało się, że jest to już ul. Św. Rocha w Częstochowie i jest to odcinek drogi krajowej nr 43. Strażacy szybko usunęli drzewo i w zasadzie mogli już kończyć swoją interwencję...

... ale tego nie zrobili, bo formalności i tradycji musiało stać się zadość. W trakcie tej interwencji po raz pierwszy strażackiego rzemiosła spróbowało dwóch druhów - Wiktor oraz Konrad. Na zakończenie musieli przejść strażacki chrzest, polegający na polaniu wodą. Przemoknięci, ale szczęśliwi wrócili do bazy, a po takim przywitaniu na pewno woda nie będzie im już straszna.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości