Reklama

Strażacka zbiórka złomu w Rudzie

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Ruda wciąż wykazują nowe inicjatywy. Tym razem postanowili zebrać złom w okolicy, a przy okazji pozyskać środki na bieżące utrzymanie i rozwój jednostki.

12 kwietnia, o godzinie 9, strażacy wyruszyli zbierać złom w okolicy. Druhowie przejechali wszystkimi ulicami Rudy, odwiedzili posesje i uwolnili mieszkańców od zbędnego żelastwa. Podczas akcji chętni mogli wesprzeć finansowo miejscowych strażaków wrzucając pieniądze do puszki.

Mieszkańcy Rudy i okolic nie zawiedli. Corocznie do akcji włącza się też firma Metapol użyczając strażakom samochodu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu druhowie zebrali ponad cztery tony złomu. Wdzięczni strażacy podkreślają, że środki ze sprzedaży zebranego złomu oraz datki z puszki są dla nich realnym wsparciem. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie rudzkiej jednostki w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, bieżące utrzymanie remizy i pojazdów oraz szkolenia druhów.

Reklama

- Dziękujemy każdemu, kto dorzucił swoją cegiełkę - czy to oddając złom, wrzucając do puszki czy wspierając nas dobrym słowem. Wasza pomoc ma dla nas ogromne znaczenie – akcentuje prezes OSP Ruda Piotr Bąk.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/04/2025 11:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości