To była ciekawa lekcja dla uczniów Szkoły Podstawowej w Skomlinie. Kilka dni temu wzięli oni udział w warsztatach rzeźbiarskich, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Skomlinie.
Podczas zajęć uczniowie poznali jak własnoręcznie wykonać drewniane rzeźby, a także jak wyglądają techniki ich ozdabiania. Młodzież mogła zobaczyć, jakich narzędzi używa się do tego celu i jak wiele precyzji wymaga to rzemiosło. Dodatkowo poznali właściwości drewna lipowego i sposoby jego obróbki.
Zwieńczeniem warsztatów były wykonane przez uczniów małe figurki, głównie ptaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze