38-latek wyrwał puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która była przymocowana przy kasie jednego z marketów spożywczych. Złodzieja już po godzinie zatrzymała policja.
Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 stycznia w jednym z marketów spożywczych na terenie Warty. Sprawca wyrwał skarbonkę przymocowaną przy kasie jednego z marketów spożywczych i uciekł. Policjanci przejrzeli monitoring i od razu rozpoznali sprawcę, który był im dobrze z wcześniejszych konfliktów z prawem. Był to 38-letni mieszkaniec Warty. Mundurowi dokładnie patrolowali pobliski teren w poszukiwaniu złodzieja.
- Niespełna godzinę później policjanci zauważyli typowanego mężczyznę kiedy wchodził do jednego z bloków mieszkalnych. Od 38-latka wyraźnie czuć był alkohol. W rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży. Twierdził, że pieniądze, które wyjął z puszki przeznaczył na alkohol i artykuły spożywcze - mówi asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Reklama
W czasie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli butelkę z alkoholem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego obecność ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości wielokrotonie był notowany przez Policję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze