Reklama

W bibliotece o burzach

Cztery grupy uczniów ze szkół na terenie gminy Działoszyn miały okazję wysłuchać prelekcji członka „Łowców burz Łódzkie”. Ciekawe wykłady odbywały się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn.

Grupa „Łowcy burz Łódzkie” została stworzona, aby ostrzegać przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, głównie przed burzami, ale nie tylko. Celem jej działania jest stworzenie wczesnego systemu ostrzegania. Dzięki finansowemu wsparciu z działoszyńskiego ratusza do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn został zaproszony członek grupy. Opowiedział o rodzajach chmur i burz. Mówił też o zasadach, dzięki którym w obliczu nagłego załamania pogody, można poprawić swoje bezpieczeństwo. Wydarzenie miało miejsce 8 grudnia. W tym dniu odbyły się cztery prelekcje, dla uczniów klas IVa i IVb ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie, wraz z wychowawczyniami Ewą Wiktor oraz Anną Wolską, dla dzieci z klasy IV i V wraz z wychowawczyniami, Magdaleną Piotrowską oraz Anną Bęben ze Szkoły  Podstawowej w Raciszynie, dla klas IIa i IIb wraz z wychowawczyniami Elżbietą Bzdak oraz Zofią Górczyńską  ze SP im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie oraz dla klas II i III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Trębaczewie, z wychowawcami Moniką Szymalą i Elżbietą Patyk. 
- Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas – komentują pracownicy biblioteki w swoich mediach społecznościowych.

Magdalena Lizurej
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości