Pozyskane środki z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi pozwolą na rewitalizację kolejnego parku w Osjakowie. Tym razem swoje oblicze zmieni park przed budynkiem urzędu gminy.
Sejmik Województwa Łódzkiego 23 maja przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2023 pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” – „Ogrody przyjazne naturze”. Dofinansowania przydzielono na 21 zadań, zgłoszonych przez samorządy. Wśród beneficjentów znalazła się gmina Osjaków, która otrzymała dotację w wysokości 138 tys. 861 zł na realizację zadania pn.: „Park przyjazny rodzinie” w Osjakowie.
- Bardzo się cieszę, że za prawie kwotę 140 tys. zł będziemy mogli zrobić kolejny park – podkreśla Jarosław Trojan, wójt gminy Osjaków.
- Dotacja jest praktycznie na poziomie 100 procent. Dokładamy nieduże środki z budżetu gminy, kilka tysięcy złotych, żeby zrobić wszystko, co zaplanowaliśmy. Myślę, że to bardzo ważne, by nasze parki nabrały innego wyglądu, przede wszystkim by były bardziej kolorowe.
W ubiegłym roku w ramach tego samego projektu rewitalizację przeszedł park przed kościołem w Osjakowie, teraz metamorfozę czeka park przed budynkiem Urzędu Gminy w Osjakowie.
- W parku przed kościołem już widać, że jest dużo zieleni, kwiatów. Na początku miałem różne sygnały i zastrzeżenia, że po co to robić, tak teraz słyszę, że park się dobrze prezentuje. Słyszę jeszcze, że rośliny powinny być większe, ale trzeba dać im czas – podkreśla włodarz.
- Kiedy wszystko rozkwitnie, za dwa, trzy lata, to będzie to piękne miejsce. Już widać ludzi na ławeczkach i o to chodzi, żeby odpoczywali w pięknej przestrzeni, otoczeniu, które cieszy oko. Tak samo teraz park przed urzędem gminy zmieni swój wygląd.
Reklama
Planowany jest podobny zakres prac, jak w przypadku rewitalizacji parku przed kościołem, czyli m.in. nowe nasadzenia krzewów, nawodnienie, profesjonalna pielęgnacja drzew, wykonywana przez specjalistyczną firmę. Realizacja zadania ma się zakończyć jesienią.
- Jeżeli będą kolejne programy, z których będziemy mogli pozyskać środki na rozwój terenów zielonych, znów złożymy wnioski. Chcemy, żeby w Osjakowie było jak najwięcej krzewów ozdobnych i roślin, które kwitną w różnych porach roku, by miejscowość była kolorowa, a w przyszłości słynęła z kwietnych łąk, klombów i myślę, że jest to taki cel, który realizujemy w miarę naszych możliwości – podsumowuje wójt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze