Reklama

Wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba doradcą prezydenta RP Karola Nawrockiego

Krzysztof Dziuba, Wicestarosta Wieluński, został powołany w skład prezydenckiej Rady Samorządu Terytorialnego. Akt nominacji wręczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki.

Rada Samorządu Terytorialnego jest organem doradczym przy prezydencie RP. Jej zadaniem jest analiza funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego oraz przygotowywanie propozycji rozwiązań systemowych dotyczących m.in. finansowania, kompetencji i współpracy administracji rządowej z samorządami.

– Jestem wdzięczny prezydentowi za okazane zaufanie. To dla mnie duży zaszczyt i odpowiedzialność - mówi dla portalu kulisy.net Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.

- Cieszę się, że dotychczasowa praca na rzecz samorządu została zauważona. Prezydent podkreślał, że chce korzystać z naszej Rady zarówno przy przygotowywaniu własnych inicjatyw ustawodawczych, jak i przy analizie ustaw trafiających na jego biurko z Sejmu. Traktuję tę nominację jako zobowiązanie do rzetelnej pracy nad rozwiązaniami wzmacniającymi samorządy oraz jako szansę na skuteczniejsze promowanie ziemi wieluńskiej – dodaje samorządowiec.

Reklama

Przypominamy, że w poprzedniej kadencji doradcą prezydenta RP Andrzeja Dudy, w tej samej radzie, był burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości