Reklama

Wigilia w gminie Biała odbyła się jak co roku - oby ten nastrój trwał w sercach jak najdłużej

To już wieloletnia tradycja, że mieszkańcy gminy Biała spotykają się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Uroczysta kolacja to okazja do łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, ale też pretekst do podsumowania inwestycji oraz wydarzeń w mijającym roku.

Tegoroczna gminna wigilia odbyła się na sali OSP w Białej w niedzielę, 17 grudnia. Przy okazji zebrani mogli podziwiać efekty remontu, zarówno te estetyczne jak i akustyczne, bo jak podkreślał wójt Białej, Aleksander Owczarek, zdecydowanie  lepiej odbiera się teraz dźwięki.

W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych muzycy z Orkiestry Vivo Biała GOKiS oraz  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Białej, którzy przygotowali jasełka oraz zaprezentowali piękne aranżacje kolęd.

Ze sceny popłynęły przede wszystkim życzenia czasu spędzonego z najbliższymi oraz pokoju na przyszły rok.

Reklama

- Niechaj ten, który się urodził w ubogiej stajence, błogosławi wam każdego dnia a niepowtarzalny nastrój trwa w waszych sercach przez wszystkie dni nowego roku  - zwróciła się do zebranym Katarzyna Pichlińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej.

Podobne przesłanie skierowała do mieszkańców oraz zaproszonych gości Lila Maciejewska, wiceprzewodnicząca rady gminy.

- Aby ten czas upłynął w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości, wiary i nadziei na lepsze jutro. By był spędzony bez pośpiechu trosk i zmartwień i byśmy mogli tę wyjątkową chwilę radości, pogody ducha, zatrzymać na dłużej w sowich sercach, w swoim domu, rodzinie, a wszystkie kłopoty, większe  i mniejsze, umieli rozwiązywać z sukcesem – przekazywała dobre słowo radna.

Reklama

W okolicznościowych przemówieniach Paweł Rychlik, poseł, Andrzej Chowis, radny wojewódzki oraz Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński zwracali uwagę, że zwyczaj organizowania gminnego spotkania opłatkowego to ewenement w okolicy.

- (…)reprezentujecie i pokazujecie to, co na terenie gminy Biała jest najcenniejsze, największym bogactwem  jest kapitał ludzki, od najmłodszych do tych bardziej dojrzałych  -  uważa parlamentarzysta.

- Bóg niech rodzi się wśród nas, niech przynosi nam pokój, miłość i radość, a my bądźmy otwarci na te boże dary i dzielmy się nimi wszystkimi wokół  - składał wszystkim życzenia wicestarosta Dziuba.

Reklama

Głos zabrał również wójt Białej, który jak co roku podsumował najważniejsze wydarzenia minionych miesięcy oraz wspomniał o przeprowadzonych inwestycjach. Opowiedział  też o planach na przyszły rok.

- Dziękuję wszystkim za współpracę tegoroczną, życzę dobrych, wesołych świąt i dobrego Nowego Roku oraz dalszych społecznych aktywności – zwrócił się do mieszkańców gminy.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości