To już wieloletnia tradycja, że mieszkańcy gminy Biała spotykają się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Uroczysta kolacja to okazja do łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, ale też pretekst do podsumowania inwestycji oraz wydarzeń w mijającym roku.
Tegoroczna gminna wigilia odbyła się na sali OSP w Białej w niedzielę, 17 grudnia. Przy okazji zebrani mogli podziwiać efekty remontu, zarówno te estetyczne jak i akustyczne, bo jak podkreślał wójt Białej, Aleksander Owczarek, zdecydowanie lepiej odbiera się teraz dźwięki.
W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych muzycy z Orkiestry Vivo Biała GOKiS oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Białej, którzy przygotowali jasełka oraz zaprezentowali piękne aranżacje kolęd.
Ze sceny popłynęły przede wszystkim życzenia czasu spędzonego z najbliższymi oraz pokoju na przyszły rok.
- Niechaj ten, który się urodził w ubogiej stajence, błogosławi wam każdego dnia a niepowtarzalny nastrój trwa w waszych sercach przez wszystkie dni nowego roku - zwróciła się do zebranym Katarzyna Pichlińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej.
Podobne przesłanie skierowała do mieszkańców oraz zaproszonych gości Lila Maciejewska, wiceprzewodnicząca rady gminy.
- Aby ten czas upłynął w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości, wiary i nadziei na lepsze jutro. By był spędzony bez pośpiechu trosk i zmartwień i byśmy mogli tę wyjątkową chwilę radości, pogody ducha, zatrzymać na dłużej w sowich sercach, w swoim domu, rodzinie, a wszystkie kłopoty, większe i mniejsze, umieli rozwiązywać z sukcesem – przekazywała dobre słowo radna.
Reklama
W okolicznościowych przemówieniach Paweł Rychlik, poseł, Andrzej Chowis, radny wojewódzki oraz Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński zwracali uwagę, że zwyczaj organizowania gminnego spotkania opłatkowego to ewenement w okolicy.
- (…)reprezentujecie i pokazujecie to, co na terenie gminy Biała jest najcenniejsze, największym bogactwem jest kapitał ludzki, od najmłodszych do tych bardziej dojrzałych - uważa parlamentarzysta.
- Bóg niech rodzi się wśród nas, niech przynosi nam pokój, miłość i radość, a my bądźmy otwarci na te boże dary i dzielmy się nimi wszystkimi wokół - składał wszystkim życzenia wicestarosta Dziuba.
Reklama
Głos zabrał również wójt Białej, który jak co roku podsumował najważniejsze wydarzenia minionych miesięcy oraz wspomniał o przeprowadzonych inwestycjach. Opowiedział też o planach na przyszły rok.
- Dziękuję wszystkim za współpracę tegoroczną, życzę dobrych, wesołych świąt i dobrego Nowego Roku oraz dalszych społecznych aktywności – zwrócił się do mieszkańców gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze