Dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat odpowie za kradzież z włamaniem do jednej z kamienic na terenie Wielunia. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria o łącznej wartości 580 złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.
Zgłoszenie o włamaniu do jednego z niezamieszkałych lokali w wieluńskiej kamienicy mundurowi otrzymali w sobotę, 11 listopada. Nieznani wówczas sprawcy skradli znajdujący się w mieszkaniu sprzęt elektroniczny m.in. skaner, odkurzacz, magnetofon oraz szkatułkę z biżuterią. Wartość strat oszacowano na 580 złotych.
- Analizując wnikliwie wszystkie zebrane informacje, w tym nagrania z monitoringu, funkcjonariusze wytypowali dwóch sprawców, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
- Już następnego dnia obaj mężczyźni, w wieku 34 i 37 lat, zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali również większość skradzionego mienia, przechowywanego w mieszkaniu jednego ze sprawców.
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze