Reklama

Wolą nocleg blisko rzeki

Łącznie 145 tys. zł gmina Osjaków przeznaczy na rozwój infrastruktury turystycznej. W planach jest powstanie dwóch domków wypoczynkowych m.in. dla kajakowiczów.

Z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi gmina Osjaków pozyskała 100 tys. zł na rozwój infrastruktury turystycznej, a we własnym budżecie zabezpieczyła na ten cel 45 tys. zł.  
- Jeżeli warunki realizacji pozwolą, na terenie przy rzece Warcie chcielibyśmy postawić dwa domki turystyczne, które służyłyby wszystkim turystom – mówi Jarosław Trojan, wójt gminy Osjaków.
- Osoby, które pływają kajakami w okresie letnim, zwróciły nam uwagę, że owszem infrastruktura jest piękna, można usiąść pod altaną, zjeść śniadanie, zrobić grilla, natomiast nie ma możliwości jednodobowego przenocowania przy rzece. Posiadamy garaże, w których kajaki można zamknąć i przetrzymać przez noc, ale turyści nie mają gdzie przenocować.
- Informowałem, że niedaleko są hotele, obiekty gastronomiczne, ale kajakowicze podkreślają, że wybierają się na spływ, by obcować z naturą. Chcą tylko przenocować, rano wstać i popłynąć dalej. Podkreślają, że z usług hotelowych mogą skorzystać kiedy indziej – dodaje włodarz. 
Samorząd wychodzi więc naprzeciw sugestiom i oczekiwaniom turystów zatrzymujących się w Osjakowie. W planach jest powstanie dwóch domków, z aneksami kuchennymi i  łazienkami. 
 - Nie chodzi o to, że to ma być jakieś zakwaterowanie długoterminowe. Chcemy, żeby cztery czy sześć osób mogło wynająć taki domek na jedną noc. Nie wszyscy preferują też nocleg pod namiotami, dlatego odpowiadamy na zapotrzebowanie ze strony turystów – przyznaje Trojan.
Niewykluczone, że w dalszej przyszłości w Osjakowie zostanie wybudowana przystań  kajakowa z prawdziwego zdarzenia.
- Liczę, że w kolejnej perspektywie finansowej będą środki na tą infrastrukturę w ramach RPO. Zwłaszcza że mamy koncepcję przystani, wiemy, jak ją zorganizować, tylko na ten moment nie dysponujemy takimi środkami – podsumowuje wójt.
 - Teraz więc realizacja dwóch domków byłaby jak najbardziej uzupełnieniem tego, co już jest, a przystań kajakowa w przyszłości stanowiłaby kompleksowe rozwiązanie. 


Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości