Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce 21 sierpnia w gminie Pątnów. Niedostosowanie prędkości na łuku drogi doprowadziło do gwałtownego zaparkowania w polu.
21 sierpnia w czwartek, tuż przed godziną 14, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące wypadku w Załęczu Wielkim. Do zdarzenia wysłano trzy zastępy straży pożarnej, w tym z JRG PSP Wieluń, OSP Załęcze Małe i OSP Pątnów. Zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych dziewiętnastolatka kierująca Fordem Fiestą na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie auto kilkukrotnie koziołkowało. Kierująca i pasażer przewiezieni zostali do szpitala na badania. Kierująca była trzeźwa. Obecnie trwa ustalanie i wyjaśnianie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia - informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze