Reklama

Wyremontują prawie 3 km drogi

Gmina Kiełczygłów otrzymała dofinansowanie na modernizację drogi w Kuszynie. Na ten cel musi też wygospodarować środki własne.

W Kuszynie planowany jest remont drogi gminnej – odcinek o długości 2 km i 900 m, od drogi powiatowej w Kiełczygłówku do granicy gminy Kiełczygłów i powiatu pajęczańskiego z gminą Osjaków i powiatem wieluńskim. Przewidziany zakres prac to utwardzenie i odtworzenie poboczy, odwodnienie oraz nowa nakładka asfaltowa. Na ten cel udało się pozyskać dotację, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 718 tys. 939 zł, co stanowi 60 proc. całej inwestycji, wycenionej na 1 mln 198 tys. 232 zł. Pozostałą kwotę, 479 tys. 293 zł, gmina Kiełczygłów będzie musiała zabezpieczyć w budżecie.
- Cieszymy się z przyznanej dotacji i zrobimy wszystko, żeby zgromadzić wkład własny na tę inwestycję – zapewnia Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.
- Prace muszą ruszyć w tym roku. Trudno jednak przewidzieć, jaka będzie sytuacja z oferentami, bo wiemy, że jest dość trudno na rynku z wykonawcami tego typu inwestycji. Ceny też są coraz wyższe, do czego przyczynia się wzrost cen ropy. Stąd te koszty robót mogą być znacznie wyższe, czego się bardzo obawiam. 
Kiedy tylko zostaną uchwalone środki gminne na remont drogi w Kuszynie, będzie można ogłosić przetarg. 
 

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości