Reklama

Zagrali o puchar

Sześć drużyn wystąpiło w turnieju siatkarskim o Puchar Burmistrza Pajęczna Piotra Mielczarka rozegranym w minioną niedzielę w hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej. Nie zabrakło sportowych emocji i zaciętych spotkań, dopisali także kibice.

Na parkiecie stanęły zespoły MUKS Libero Pajęczno, Akademii Sportu Pajęczno, Gwiazd Pajęczno, oraz drużyny z Rząśni, Chorzewa i Nowej Brzeźnicy. W składach kilku drużyn znaleźli się grający już amatorsko zawodnicy, którzy kilka lat temu występowali na parkietach trzeciej i drugiej ligi siatkarskiej. Nie zabrakło także przedstawicieli młodszej generacji siatkarskiego rzemiosła. Drużyny, które wystąpiły w turnieju podzielone zostały na dwie grupy, z których zwycięzcy zagrali o pierwsze miejsce w zawodach, zdobywcy drugich miejsc w grupach rywalizowali o miejsce trzecie, meczu o piąte miejsce nie rozegrano. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów a spotkania bardzo często kończyły się w tie-breaku. Grupy wygrały zespoły MUKS Libero oraz Rząśni i to one stanęły naprzeciwko siebie w meczu finałowym. W zaciętym meczu pierwszego seta wygrał MUKS 25 do 23, w drugim lepsi okazali się siatkarze z Rząśni wygrywając na przewagi 28 do 26 a o zdobyciu pucharu decydował tie-break, w którym lepsi wygrywając 15 do 8 okazali się siatkarze Libero. Puchar za zwycięstwo odebrali z rąk Burmistrza Pajęczna Piotra Mielczarka oraz dyrektora MOSiR w Pajęcznie Jarosława Gruszki. Trzecie miejsce w turnieju również po walce w tie-breaku zajęła ekipa siatkarzy z Chorzewa a czwarte miejsce Akademia Sportu. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali wybrani: Norbert Trawczyński (MUKS Libero), Jacek Lewera (Rząśnia), Tomasz Bożek (Chorzew), Miłosz Rudzki (Akademia Sportu), Łukasz Popiel (Gwiazdy) oraz Piotr Skorupski (Brzeźnica). - Był to drugi turniej w ostatnich tygodniach jaki zorganizowaliśmy. Kolejny odbędzie się w kwietniu. Chcemy w ten sposób odbudować amatorską siatkówkę nie tylko w Pajęcznie ale w powiecie. Byłoby świetnie gdyby podobne turnieje rozgrane zostały także w sąsiednich gminach a jak widać po naszych zawodach, drużyn w okolicy nie brakuje - mówi Jarosław Gruszka, dyrektor MOSiR w Pajęcznie.

 

Reklama

Sławomir Rajch
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości