15/05/2025 | Autor: Kulisy Powiatu | źródło: kulisy.net
Zdjęcia przedstawiają akcję gaśniczą straży pożarnej, która miała miejsce w Jedlach, gm. Nowa Brzeźnica. Na 30 arowym obszarze paliła się sucha trawa i zakrzaczenia. Na miejscu interwencji pojawiły się zastępy z OSP KSRG Prusicko, OSP KSRG Dubidze oraz OSP KSRG Nowa Brzeźnica, z całkowitą liczbą 17 strażaków. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu, natarciu dwoma prądami wody oraz użyciu tłumic ręcznych do ugaszenia ognia. Cała akcja trwała ponad godzinę, a prawdopodobną przyczyną było nieostrożne obchodzenie się z ogniem przez dorosłe osoby.
fot.: OSP KSRG Nowa Brzeźnica
fot.: OSP KSRG Nowa Brzeźnica
fot.: OSP KSRG Nowa Brzeźnica
fot.: OSP KSRG Nowa Brzeźnica