Reklama

12 imprez i 1100 kg ryb wpuszczonych do zbiornika

Stowarzyszenie wędkarskie "Jazgarz" Sulmierzyce właśnie zakończyło sezon. W sobotę wędkarze mierzyli się na spławiki, a w niedzielę sprawdzali w dyscyplinie feederowej. Prezes stowarzyszenia jest przekonany, że ten sezon przejdzie do historii jako bardzo udany. To za sprawą dużej aktywności członków stowarzyszenia, zarówno jeśli idzie o udział i organizację zawodów, jak i przeprowadzone akcje, konieczne do zapewnienia dobrego stanu łowiska.

Jak podają przedstawiciele stowarzyszenia obie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na długo przed zawodami zapełnione zostały listy startowe i próżno było szukać wolnych miejsc. Zarówno w sobotę 12 listopada jak i dzień później, wędkarze rywalizowali w dwóch 12 osobowych sektorach, po obu stronach zbiornika.
„Tegoroczne zawody zostały zaplanowane dość późno lecz pogoda była dla nas łaskawa ryby może nieco mniej” – piszą na swoim profilu społecznościowym.
W sobotę zawodnicy łowili głównie leszcze, płotki, jazie i pojedyncze karpie, a jeden z zawodników – Marcin Zając - złowił nawet szczupaka.
W niedzielę zawodnicy musieli naprawdę się nakombinować by wyciągnąć cokolwiek z wody. Słabiej, ale brały głównie leszcze, jazie, płotki. Trafiało się więcej karpi czy karasi, a jeden z zawodników – Adam Kisiołek - złowił jesiotra. 

Jak władze stowarzyszenia podsumowują sezon?
- To był najbardziej intensywny sezon od momentu powstania stowarzyszenia. Rozegraliśmy w sumie na naszym zbiorniku 12 imprez, w różnego rodzaju kategoriach – mówi Jakub Szczepaniak, prezes stowarzyszenia Jazgarz Sulmierzyce.
- Były zawody dla dzieci, zawody otwarte i mistrzowskie oraz zawody Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Sulmierzyce, które pomagaliśmy organizować. Jako drużyna uczestniczyliśmy w zawodach wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Bełchatowskiego, które to udało nam się wygrać, co trzeba uznać za wielki sukces – akcentuje Szczepaniak.
Prezes w rozmowie z reporterem „Kulis …” wspomina także o dwóch akcjach zarybieniowych, które zostały przeprowadzone wiosną i jesienią.
- Wpuściliśmy do naszego zbiornika ponad 1100 kg ryb – zaznacza szef Jazgarza.
W trakcie roku było także wiele akcji pomagających utrzymać zbiornik stowarzyszenia w dobrym stanie. 
- Życzyłbym sobie oraz całemu stowarzyszeniu, aby każdy następny sezon kończył się właśnie w taki sposób. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy włożyli wkład, a przede wszystkim poświęcili czas w angażowanie się w życie naszego stowarzyszenia – kończy Jakub Szczepaniak.

Reklama

Antoni Zych
[email protected]

 

Wyniki sobotnich (12 listopada) zawodów:
I miejsce Radosław Dylczyk 8170 g - 1 punkt sektorowy 
II miejsce Jacek Szczęsny 1480 g - 1 punkt sektorowy 
III miejsce Tomasz Rogaczewski 5325 g - 2 punkty sektorowe 
Największą rybę sobotnich zawodów złowił kolega Filip Polak, był to Karp o wadze 1910 g.

 

Wyniki niedzielnych (13 listopada) zawodów:
I miejsce Jakub Szczepaniak 4455 g - 1 punkt sektorowy 
II miejsce Adam Kisiołek 3495 g - 1 punkt sektorowy 
III miejsce Tomasz Słok 4375 g - 2 punkty sektorowe 
Największą rybę niedzielnych zawodów złowił kolega Adam Kisiołek, był to jesiotr o wadze 3495 g.
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości