Reklama

3000 zł mandatu dla pirata drogowego

Trzy tysiące złotych mandatu oraz 13 punktów karnych otrzymał 33-letni kierowca peugeota, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 103 km/h. Funkcjonariusze nie mieli wobec mężczyzny litości, gdyż to nie pierwszy raz, gdy został on zatrzymany za to przewinienie. 

W minioną środę (6 marca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki ujawnili aż 29 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wśród kontrolowanych znalazł się 33-latek, który po raz kolejny jechał zdecydowanie za szybko. Tym razem urządzenie pomiarowe wykazało, że mężczyzna przekroczył prędkość aż o 54 km/h. Recydywista stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został także ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 zł. 

Reklama

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności - komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

W trakcie działań mundurowi sprawdzali także stan trzeźwości kierowców, wyposażenie samochodu oraz wymagane uprawnienia. Policjanci przypominają, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/03/2024 15:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości