Pomiędzy 10:00 a 17:00 w środę, 6 marca, kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze krajowej w Osjakowie. Rolnicy blokowali przejazd chodząc po pasach w dwóch miejscach. Jak zapowiadają, będą protestować do skutku.
Odejścia od „zielonego ładu”, kontroli ilości i jakości towarów rolno-spożywczych, które napływają do Polski z Ukrainy oraz zniesienie ograniczeń w hodowli zwierząt – tego żądają rolnicy i od spełnienia tych trzech postulatów uzależniają zakończenie swoich protestów.
Do ogólnopolskiego ruchu przyłączają się też gospodarze z naszego regionu. W środę, aby zwrócić na siebie i swoje oczekiwania uwagę, blokowali drogę krajową. Jak podkreślają walczą nie tylko o swoje indywidualne gospodarstwa, ale o jakość żywności dla wszystkich mieszkańców kraju.
- Rozmowy na szczycie nie przynoszą efektów, bo politycy nas nie słuchają – uważa Miłosz Chrzan, który 6 marca po raz kolejny wziął na siebie rolę lidera protestu w Osjakowie.
- Wystarczyłoby, aby włączyli radio i wtedy by wiedzieli, co mówią rolnicy. A oni nas zapraszają na jakieś śmieszne rozmowy. Uważam, że czas rozmów już się dawno skończył. Teraz trzeba działać. Mamy strajk generalny i żarty się skończyły. Kiedy był ostatnio strajk generalny? Za komuny. To chyba najlepszy dowód, że w rolnictwie się dzieje źle i nie tylko w rolnictwie. Bo protestują też myśliwi, transportowcy i inne branże.
Reklama
Jak zaznacza Chrzan wielu obywateli kraju rolników rozumie.
- Myślę, że ci którzy nas nie rozumieją, nie wiedzą po prostu o co nam chodzi – podaje.
- Apeluję, żeby każdy zgłębił temat, zanim wpadnie na pomysł obrzucania rolnictwa błotem, bo u nas się dzieje źle.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Do roboty na pola albo do obory a nie uprzykrzacie życie reszcie obywateli. Jak chcecie strajkować do pod urzędy, wiejską albo nowogrodzką .
Rolnicy szukają współczucia. Gdzie byli gdy nauczyciele miesiąc strajkowali i nie zarabiali? Gdzie byli gdy pis niszczył sądy i ludzie manifestowali pod sądami? Gdzie byli gdy kobiety maszerowały w imię swoich praw? Gdzie byli? Ano w miłosnym uścisku z rządem pis. Teraz muszą połknąć żabę, którą ten ich ukochany rząd im wyhodował i oczekują od nowego rządu, że ich od tego uwolni, a społeczenstwo będzie w tym kibicować. Jednak to rolnicy wybrali pis, bo ti ich główny suweren, więc niech szukają tam winnych, a nie naparzać na obecną władzę, niszczyć stolicę u utrudniać ludziom przejazdy.
"Głód poczujesz"??? Nie tylko arogancja ale i brak rozsądku. Wieś się wyżywi. Fakt. Ale mamy XXI w i miastowi sobie żywność sprowadza. z głodu nie umrą. a co zrobi rolnik, który przestanie sprzedawać swoje płody???? Skąd wezmie pieniądze na spłatę rat za traktor? Skad weźmie pieniądze na maszyny, na paliwo? Na weterynarza, nawozy itp? Na buty i na lodówkę, na lekarza, na edukację dzieci?? Na podpaski dla żony?
Niech chamy sie nie martwią na swiecie sa takie nadwyzki zywnosci ze dla nas jej zawsze starczy niech pomyslą ze my juz nie potrzebujemy ich z tego powodu i to czas zeby zmienili zawod a nie zmuszali nas do kupowania zywnosci od nich Blokowaniem drog nas do tego nie zmuszą. Uwazam ze policja powinna ich pogonic jak im sie nie oplaca niech jak najszybciej sie przekwalifikują i wezma za oplacalna robote np ciagle sa braki w MPO
Niech wezmą swoich pisorkow i wyjada do swojego kolegi Putina, a nam dadzą wreszcie spokoj.
Do roboty na pola albo do obory a nie uprzykrzacie życie reszcie obywateli. Jak chcecie strajkować do pod urzędy, wiejską albo nowogrodzką .
Rolnicy szukają współczucia. Gdzie byli gdy nauczyciele miesiąc strajkowali i nie zarabiali? Gdzie byli gdy pis niszczył sądy i ludzie manifestowali pod sądami? Gdzie byli gdy kobiety maszerowały w imię swoich praw? Gdzie byli? Ano w miłosnym uścisku z rządem pis. Teraz muszą połknąć żabę, którą ten ich ukochany rząd im wyhodował i oczekują od nowego rządu, że ich od tego uwolni, a społeczenstwo będzie w tym kibicować. Jednak to rolnicy wybrali pis, bo ti ich główny suweren, więc niech szukają tam winnych, a nie naparzać na obecną władzę, niszczyć stolicę u utrudniać ludziom przejazdy.
"Głód poczujesz"??? Nie tylko arogancja ale i brak rozsądku. Wieś się wyżywi. Fakt. Ale mamy XXI w i miastowi sobie żywność sprowadza. z głodu nie umrą. a co zrobi rolnik, który przestanie sprzedawać swoje płody???? Skąd wezmie pieniądze na spłatę rat za traktor? Skad weźmie pieniądze na maszyny, na paliwo? Na weterynarza, nawozy itp? Na buty i na lodówkę, na lekarza, na edukację dzieci?? Na podpaski dla żony?