W przeszłości był szefem Komisariatu Policji w Błaszkach, teraz został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu. Mowa o podinsp. Tomaszu Jamińskim, który pod koniec kwietnia został powołany na to stanowisko.
Podinsp. Tomasz Jamiński obowiązki zastępcy komendanta pełnił od 30 stycznia 2026 r. Uroczysta zbiórka z okazji jego powołania odbyła się pod koniec kwietnia br. w sieradzkiej komendzie.
Nowy zastępca komendanta jest absolwentem Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją policyjną drogę rozpoczął w maju 2005 r. w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Od lipca 2006 r. przez kolejne dziesięć lat związany był z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy. Z dniem 1 stycznia 2017 r. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Błaszkach - tę funkcję pełnił przez kolejne trzy lata. Od lutego 2020 r. (przez kolejne sześć lat) kierował Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu pełniąc funkcję naczelnika tego wydziału.
Podinspektor Tomasz Jamiński w 2012 r. otrzymał Brązową Odznakę Zasłużony Policjant, a w 2022 r. został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze