Reklama

Dwóch mężczyzn posiadało 19 ton tytoniu! Straty z tytułu podatku to ponad 22 miliony złotych

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali aż 19 ton nielegalnego tytoniu. Oszacowano, że budżet państwa stracił przez to ponad 22 miliony złotych! 

11 lutego ok. godz. 8 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pojechali do jednej z miejscowości na terenie powiatu pabianickiego, gdzie według ich informacji, mogło dochodzić do nielegalnego przechowywania znacznych ilości wyrobów akcyzowych. Na miejscu zauważono kobietę, którą wylegitymowano. 

- W trakcie czynności mundurowi wyczuli charakterystyczną, silną woń tytoniu dochodzącą z jednego z zaparkowanych na terenie posesji pojazdów. We wnętrzu trzech pojazdów dostawczych funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli łącznie 99 wielkogabarytowych kartonów z liśćmi suszu tytoniowego, o łącznej wadze ponad 19 ton - informuje prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. 

Reklama

W toku czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat. Obydwaj podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łasku zarzuty oszustwa podatkowego i narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego oraz podatku VAT w łącznej kwocie  22 mln 545 tys. 35 zł.

Wobec podejrzanych zostały zastosowane przez prokuratora środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego. Wkrótce odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości