Nietypowa interwencja drogówki. W miniony piątek (30 sierpnia) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego volkswagena. Uwagę mundurowych od razu zwrócił fakt, że w passacie znajduje się zbyt wielu podróżnych - na tylnej kanapie siedziało aż czterech pasażerów. Szybko się okazało, że w samochodzie ukrytych jest jeszcze więcej osób.
Do wspomnianej kontroli 41-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego doszło w piątkowy wieczór. W trakcie rozmowy z policjantami wyszło na jaw, że w bagażniku pojazdu... znajdują się kolejne trzy osoby.
- Mając na względzie fakt, że pojazd ten zarejestrowany jest do przewozu pięciu osób, policjanci za popełnione wykroczenie ukarali kierowcę mandatem w kwocie 1200 złotych i 9 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali też jego uprawnienia do kierowania - komentuje podkom. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
Reklama
Mundurowi przypominają, że tego typu zachowania mogą okazać się tragiczne w skutkach w przypadku nawet najmniejszej kolizji. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, większą wyobraźnię i odpowiedzialność na drogach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze