16 kwietnia samorząd uczniowski z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu zorganizował już drugą edycje szkolnych zawodów wędkarskich. Ryby choć dosyć kapryśne dla uczestników, niektórym dopisywało szczęście. Uczniowie ZS 2 się nie zatrzymują. Już wkrótce międzyszkolne zawody wędkarskie.
II zawody wędkarskie Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu
16 kwietnia samorząd uczniowski z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu zorganizował już drugą edycje szkolnych zawodów wędkarskich. Ryby choć dosyć kapryśne dla uczestników, niektórym przyniosły szczęście. Uczniowie ZS 2 się nie zatrzymują. Już wkrótce międzyszkolne zawody wędkarskie.
16 kwietnia na łowisku w Masłowicach odbyły się II Szkolne Zawody Wędkarskie.
Samorząd uczniowski z pomocą nauczycieli oraz wsparciem sklepu wędkarskiego Witold Śmigiel zorganizował zawody wędkarskie z nagrodami. Dzięki uprzejmości zarządu PZW Szczupak Wieluń turniej mógł zostać zorganizowany na łowisku w Masłowicach.
- Pierwsze zawody były zorganizowane na stawie w Sieńcu. Miejsca w tamtym roku zapełniły się w 45 min, także w tej edycji z uwagi na zainteresowanie podwoiliśmy ich ilość – mówi w rozmowie z reporterką portalu kulisy.net Kamil Betka przewodniczący samorządu uczniowskiego.
- Dlatego postawiliśmy na większe łowisko aby pomieścić wszystkich bez problemów. Sam wędkuję już od paru lat z przyjaciółmi, a zaraził mnie tym dziadek. Dzisiaj jestem w roli organizatora i sędziego, ale bardzo chciałbym zarzucić wędkę z kolegami – podsumowuje uczeń.
Część uczniów już w pierwszych minutach zawodów wyciągało piękne sztuki z wody, niestety inni nie złowili ani jednej ryby. Różnorodność zanęt nie zawsze pomagała i dawała efekty.
- Na nic nie chcą brać – mówi Nikodem Napieraj uczestnik zawodów
- Próbowałem różnymi zanętami, od halibuta czerwonego do czosnku i sztucznej krwi, nic im nie smakuje. Nie miałem dzisiaj żadnego brania – kontynuuje niezadowolony
Pogoda również nie dopisywała młodym wędkarzom.
- Złowiłem tylko karpia, ma może z 5 kg. Poza tym bardzo słabo biorą, trochę za gorąco dzisiaj mamy i ryby wypływają na powierzchnie – przekazuje Jakub Grzesik
Po zaciekłej walce z kapryśnymi rybami, przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców. Najwięcej na łowisku w Masłowicach wyłowił Kacper Bułacz z klasy 4TIB. Na drugim miejscu stanął Alan Pęciak z klasy 1TS. Trzeci na podium był Jakub Grzesik z klasy 3BK.
- Złapałem osiem sztuk. Nie dużo, ale jak na dzisiejsze warunki to całkiem spoko. Postawiłem na tradycyjną metodę. Wszyscy łowili na przynęty sztuczne, ja używałem robaków – przekazuje zwycięzca zawodów Kacper Bułacz
Po wręczeniu nagród i wyróżnień, na zawodników oraz organizatorów czekało ognisko i kiełbaski wynagradzające wysiłki.
Samorząd Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza już 30 kwietnia organizuje I Powiatowe Zawody Wędkarskie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie będą mierzyli się w łowieniu na grunt oraz spławik. Zainteresowani uczniowie w celu uzyskania informacji o zawodach oraz zapisach mogą szukać pomocy w sekretariatach swoich szkół.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze