20 listopada 2024 roku MOK Pajęczno będzie gospodarzem kolejnych warsztatów-koncertów słuchania muzyki improwizowanej, realizowanych w ramach cyklu "Jazzowa jazda po łódzkiem".
"Jazzowa jazda po łódzkiem" to interesująca propozycja dla słuchaczy muzyki improwizowanej, szczególnie dla stawiających pierwsze kroki w tej krainie. Dzięki nieszablonowej formie muzycznego warsztatu, którego rolę przyjął "żywy" zespół jazzowy, uczestnicy uświadomią sobie na czym w ogóle polega jazz oraz w jaki sposób go słuchać, aby doświadczać radości i przyjemności.
Program przewiduje:
19:00 Audiowizualna prezentacja pt. "Bardzo krótka historia jazzu".
20:00 Praktyczne nabywanie umiejętności słuchania muzyki jazzowej. Style i metody wykonania oraz specyfikę pracy nad repertuarem zaprezentują utalentowani muzycy jazzowi.
21:00 Koncert Marka Kądzieli (gitara) oraz "Łódzkiej grupy jazzowej", którą tworzą studenci i absolwenci Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi.
Główny prowadzący warsztatów: dr hab. Marek Kądziela - gitarzysta jazzowy, kierownik Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi
Współprowadzący: Kamila Drabek (kontrabas), Kacper Kaźmierski (perkusja)
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie we współpracy z Łódzkim Domem Kultury
Zapraszamy! Warto poczuć jak ogromny potencjał i radość tworzenia gromadzi w sobie muzyka jazzowa, będąca swoistą sztuką szczególnej interakcji z słuchaczem.
20 listopada 2024 roku, godz. 19:00
Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie, Kino Świteź
ul. Zdrojowa 17, 98-330 Pajęczno
Wstęp wolny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze