Strażacy - po raz kolejny w ostatnich dniach - walczyli z pożarem zboża. Tym razem ogień pojawił się na polu w Piekarach w gminie Sulmierzyce.
Pożar wybuchł w niedzielę, 20 sierpnia ok. godz. 11:40. W akcji, która trwała 40 minut uczestniczyły cztery jednostki straży: dwie z OSP KSRG Sulmierzyce oraz po jednej JRG Pajęczno i OSP KSRG Dubidze.
- Spaliło się około 70 arów pola - tłumaczy nam dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie.
Prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być iskra z maszyn rolniczych, które pracowały na polu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze