W Wieruszowie odbył się powiatowy konkurs "Matematyka po angielsku". Uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami matematycznymi, ale też i językowymi.
W II etapie powiatowego konkursu, który był skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych wzięło udział 11 szkół. Zadania, z którymi musieli mierzyć się uczestnicy, nie były proste. Uczniowie musieli rozwiązać wymagające zadania matematyczne, a także wykazać się znajomością języka angielskiego.
Ostatecznie najlepszą drużyną w zmaganiach okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach. W jej skład weszli Bianka Skupień i Łukasz Maciejewski, którzy praktycznie bezbłędnie przeszli przez etap szkolny. Drugie miejsce zajęli Marta Nowobilska i Piotr Gasztych (Szkoła Podstawowa im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu), a trzecie Antonina Zawada i Zofia Hanuszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Organizatorzy podkreślają, że impreza cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego też w kolejnych latach odbędą się kolejne edycje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze