Policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości na terenie powiatu wieruszowskiego. Sprawdzono ponad 450 kierowców. Dwóch było pijanych.
Działania były prowadzone zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Uczestniczyło w nich kilkudziesięciu policjantów, którzy sprawdzali drogi na terenie całego powiatu wieruszowskiego. W sumie skontrolowano 450 kierowców.
- Policjanci zatrzymali 57-letniego kierującego jednośladem oraz 37-latka, który prowadził osobowego citroena. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że obaj byli po użyciu alkoholu. Cyklista został ukarany mandatem karnym, natomiast wobec kierującego pojazdem silnikowym skierowana będzie sprawa do sądu, zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami - tłumaczy st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Reklama
Akcja była prowadzona we wtorek, 7 stycznia. Mundurowi przeprowadzili wzmożone kontrole, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze