Policjanci z Wielunia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 33 lat, którzy są podejrzani o kradzież oraz jej usiłowanie w jednym ze sklepów na terenie gminy Osjaków. Ich łupem padły artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Jeden z zatrzymanych był na dodatek poszukiwany do odbycia kary więzienia.
Funkcjonariusze pracowali od 5 lipca br. nad sprawą kradzieży, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie gminy Osjaków. Jeden ze sprawców zapakował do koszyka różnego rodzaju artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości 3,8 tys. zł i opuścił sklep nie płacąc za towar. Skradzione przedmioty wspólnie ze znajomym zapakowali do auta, którym wcześniej przyjechali.
Do kolejnej próby kradzieży doszło w poniedziałek, 22 lipca. W tym samym sklepie, dwóch mężczyzn przeszło przez linię kas z towarem o wartości 2,4 tys. zł. Gdy zostali zauważeni przez obsługę sklepu, uciekli i porzucili wózki z zakupami na parkingu, a następnie odjechali autem, które na nich czekało.
- Policjanci wnikliwie analizowali wszystkie zebrane informacje i ustalili, że za kradzieżami stoją te same osoby. Trop doprowadził ich do trzech mężczyzn w wieku od 28 do 33 lat. Wszyscy zostali zatrzymani przez kryminalnych we wtorek, 30 lipca - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Cała trójka usłyszała już zarzuty. Najmłodszy z nich odpowie za usiłowanie kradzieży, natomiast 31 i 33-latek usłyszeli zarzuty kradzieży i jej usiłowania. Dodatkowo najstarszy z nich był poszukiwany przez sąd do odbycia zaległej kary więzienia. Całej trójce za kradzież grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze