Reklama

Mikołaj Popiel z Pajęczna z medalami Mistrzostw Polski w pływaniu. Złoto w sztafecie i brąz indywidualnie w Szczecinie

Wychowanek Meduzy Pajęczno znów z medalami! Mikołaj Popiel, reprezentujący barwy AZS UMCS Lublin świetnie pokazał się w trwających w Szczecinie Mistrzostwach Polski w pływaniu (18–21 grudnia), sięgając po medale w rywalizacji młodzieżowców i notując wartościowe wyniki w kategorii Open.

Trwające w Szczecinie Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategoriach Open, Młodzieżowców (19–23 lata) oraz Juniorów (17–18 lat) przynoszą bardzo dobre wiadomości dla Pajęczna. Mikołaj Popiel, wychowanek Meduzy Pajęczno, a obecnie pływak klubu AZS UMCS Lublin już w pierwszych dniach zawodów dołożył do swojego dorobku kolejne medale mistrzostw kraju.

Pierwszy krążek Popiel zdobył w piątek, 19 grudnia, w rywalizacji sztafetowej. Reprezentacja AZS UMCS Lublin w składzie: Mikołaj Popiel, Maja Piotrowicz, Natalia Dwojak oraz Jakub Rynkiewicz triumfowała w sztafecie mieszanej 4x50 metrów stylem zmiennym w kategorii Młodzieżowców, sięgając po złoty medal Mistrzostw Polski.

Reklama

Sobota przyniosła kolejne emocje i następne sukcesy pływaka pochodzącego z Pajęczna. Popiel wystartował w dwóch finałach. Najpierw na dystansie 200 metrów stylem motylkowym uzyskał czas 1:55.89, co w klasyfikacji Open dało mu czwarte miejsce. Ten sam wynik w kategorii Młodzieżowców oznaczał jednak trzecią lokatę i brązowy medal Mistrzostw Polski w grupie wiekowej 19–23 lata.

Drugi z sobotnich finałów rozegrany został w rywalizacji sztafetowej 4x100 metrów stylem zmiennym. Zespół AZS UMCS Lublin, w którym obok Popiela popłynęli Klara Kowalska, Natalia Dwojak oraz Filip Sucharski, uzyskał czas 3:51.56. Dało to czwarte miejsce w kategorii Open, a jednocześnie złoty medal w klasyfikacji Młodzieżowców. Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości