Reklama

Można się starać o stypendia marszałka

Do 19 marca można składać wnioski o jednorazowe stypendia naukowe marszałka województwa łódzkiego. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 150 tysięcy złotych.

O pieniądze ubiegać się mogą – niezależnie od miejsca zamieszkania - uczniowie i studenci szkół oraz uczelni z terenu województwa łódzkiego. 
W kategorii „uczeń” stypendia zostaną przyznane uczniom szkół ponadpodstawowych i policealnych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Wnioski o stypendia mogą składać dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół, przy czym z każdej szkoły może być złożonych do trzech wniosków. 
Osiągnięciami, które wpływają na otrzymanie stypendium, są m.in.: wyniki uzyskane w olimpiadach, konkursach i turniejach o charakterze naukowym, udział w projektach naukowo – badawczych, działalność w kołach naukowych, uzyskane certyfikaty i dyplomy, udział wymianie międzynarodowej, aktywność społeczna - w szczególności w formie wolontariatu.  
Stypendia naukowe przyznawane są także studentom kształcącym się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich. Wnioski o nie składają rektorzy lub prorektorzy uczelni. Z każdej może być złożonych 12 takich wniosków. 
W tej kategorii wpływ na przyznanie stypendiów mają m.in.: nagrody i wyróżnienia w konkursach naukowych, autorstwo wynalazku, publikacje naukowe, udział w projektach naukowo – badawczych, wystąpienia na konferencjach naukowych, działalność w kołach naukowych, realizacja indywidualnego programu lub toku studiów świadcząca o szczególnych uzdolnieniach studenta.   
W obu kategoriach przewidziane są trzy stopnie stypendiów naukowych: pierwszego stopnia do 10 tys. zł, drugiego stopnia – do 7 tys. zł i trzeciego – do 5 tys. zł. 
Wnioski można składać w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (Łódź, al. Piłsudskiego 8) lub przesłać pocztą na adres Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego al. Piłsudskiego 8, 90 – 051 Łódź (decyduje data wpływu). 
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w naszych powiatach takie stypendia w kategorii „uczeń” otrzymali: Oskar Świdurski  z II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu i Krystian Sak z Zespołu Szkół nr 1 również w Wieluniu. Dziś obaj są już absolwentami tych szkół. 


Ela Wodecka 
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości