Reklama

Na korytarzach zaroiło się od aniołów

Podczas tygodnia zdrowia w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza wiele się działo. Były lekcje o zdrowym odżywianiu, informacje na temat sposobów na relaks a także gry i zabawy ruchowe. Odbył się też „dzień piżamy” i „bieg w piżamach”. Podczas tej akcji udało się zebrać nieco ponad 2 tys. zł na rzecz Fundacji „Gdy liczy się czas” działającej na potrzeby dzieci chorych onkologicznie.

Za tydzień zdrowia w wieluńskiej „dwójce”, który odbył się w dniach 21-28 listopada, odpowiadał Szkolny Wolontariat na czele z jego koordynatorkami, Elżbietą Szaniec i Justyną Matuszczyk. Działania prozdrowotne odbywały się we współpracy z Fundacją „Gdy liczy się czas”, która działa na rzecz dzieci mierzących się z chorobą onkologiczną, ale też propaguje w placówkach oświatowych, jak szkoły i przedszkola, działania prozdrowotne. Cały tydzień w szkole działo się pod hasłem „Dbaj o zdrowie już teraz, bo tu czas się liczy!”. Na lekcjach biologii i przyrody wskazywano na wartość snu, uczniowie w poszczególnych klasach prowadzili lekcje o właściwej diecie, posiłkując się  scenariuszami z Fundacji, a na korytarzach odbywały się gry i zabawy ruchowe. W „dniu piżamy” uczniowie mogli przyjść do szkoły w ubraniu, wykorzystywanym do snu lub w przebraniu anioła. 287 uczniów wzięło udział w biegu, przeprowadzonym ostatecznie w formie pociągu, w dwóch turach. Łącznie w ramach „wpisowego” do biegu oraz z datków do puszek, udało się zebrać nieco ponad 2 tys. zł na rzecz Fundacji, która buduje ośrodek rehabilitacji „Pod skrzydłami aniołów”.


Magdalena Lizurej
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości