31-latek znieważył właściciela lokalu gastronomicznego oraz groził mu śmiercią. Cała sprawa miała podłoże rasistowskie. Sprawcy grozi kara nawet 4,5 lat więzienia.
W poniedziałek, 25 listopada dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nieznany mężczyzna znieważył na tle narodowościowym właściciela lokalu gastronomicznego na terenie Wielunia. Dodatkowo sprawca groził 41-latkowi z Afganistanu śmiercią. Policjanci szybko ustalili, że za całą sytuacją może stać 31-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który po kilku godzinach pojawił się na komendzie w związku z zastosowanym wobec niego dozorem policyjnym.
- 31-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszał już zarzut znieważenia na tle narodowym oraz kierowania gróźb karalnych. Za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwo - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Reklama
W związku z tym mężczyźnie grozi w sumie kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jednego zj*ba mniej.
Jednego zj*ba mniej.