W Szkole Podstawowej w Skomlinie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Była to piękna uroczystość, podczas której uczniowie zaprezentowali szereg artystycznych talentów. Popisali się też wiedzą na temat swojej szkoły.
Dla pierwszoklasistów było to ogromne przeżycie. Ślubowanie poprzedziły tygodnie przygotowań. Wszystko po to, aby w trakcie właściwej uroczystości wszystko poszło zgodnie z planem. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze, a także przedstawiały krótkie inscenizacje. Najważniejszym momentem tej uroczystości było jednak ślubowanie na ucznia. Każdy z pierwszoklasistów złożył przysięgę, a następnie został symbolicznie pasowany na ucznia przy pomocy wielkiego ołówka.
- To nie tylko formalny akt, ale także chwila, w której pierwszoklasiści stają się częścią większej wspólnoty, której wartościami są nauka, odpowiedzialność i wzajemny szacunek - czytamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie.
Reklama
Nowym uczniom życzymy sukcesów na dalszej drodze edukacji!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze