Kilka tysięcy nielegalnych papierosów, ponad 170 kilogramów tytoniu oraz kilkadziesiąt gramów różnego rodzaju narkotyków - tyle "towaru" zabezpieczyli kryminalni podczas ostatniej akcji w gminie Szadek. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby na wprowadzeniu nielegalnych papierosów do obrotu niemal ćwierć miliona złotych.
Zduńskowolscy policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Szadek może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. We wtorek (24 czerwca) mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, którym poruszał się podejrzewany mężczyzna. Następnie śledczy przeszukali jego miejsce zamieszkania.
- Tam, a także w zajmowanych przez niego pomieszczeniach gospodarczych, policjanci zabezpieczyli 7 worków jutowych i pojemniki wypełnione ponad 172 kilogramami tytoniu, 1 maszynę do rozdrabniania tytoniu, a także 6760 sztuk papierosów. Zarekwirowane wyroby nie posiadały znaków akcyzy skarbowej, a ich właściciel naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie prawie 236 tysięcy złotych - komentuje mł. asp. Katarzyna Biniaszczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.
Reklama
To nie koniec kłopotów 28-latka. w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli u niego także 45 gramów marihuany, ponad 20 gramów metamfetaminy oraz prawie 9 gramów haszyszu. Teraz mieszkaniec gminy Szadek stanie przed sądem. Za paserstwo akcyzowe oraz posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi trzy lata więzienia i wysoka grzywna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze